ویتنام

10390159_10152455282481071_1016847026847111905_n

سفر ما به ویتنام یک جورایی بدون برنامه ریزی بود. سال ۲۰۱۳ برای ۵ روز قصد سفر به هوچی مین سیتی رو داشتیم که ویزای آیدا برای  ویتنام  به مشکل  خورد وبعد از چندین بار رفت وآمد به سفارت ویتنام تنها جواب این بود که برای ایرانی ها ویزای توریستی صادر نمیشه. اما یک سال بعد ویزا بدون مشکل صادر شد. من قبلن به ویتنام سفر کرده بودم اما  فقط به هانوی و هولانگ بی اما این سفر ۱۵ روزه فرصت بهتری برای  دیدن قسمت های بیشتری از ویتنام و به ما میداد.

قیمت پایین بلیت ایرایشا Air Asia از کوالالامپور به هانوی مسیر شروع سفر ما رو تایین کرد وادامه مسیر از اونجا به سمت جنوب تا هوچی مین سیتی. قدم‌ بعدی انتخاب هتل تو هانوی بود، برای ما نزدیک بودن به مرکز شهرمهم بود وما هتل   B 3 Hotel در Old Quarter گرفتیم که ریویوخوبی داشت و ما هم البته به شما پیشنهاد اقامت تو این هتل و میکنیم با کمک خانم Phuong بقیه هتل های طول سفروترانسپورتو رزرو کردیم بعلاوه دعوتنامه ویزا (دارندگان پاسپورت ایرانی باید برای ویزا از قبل اقدام کنند، بیشتر نشنالیتیهای دیگه با داشتن برگه دعوتنامه (۱۵ دلار) ویزارو تو فرودگاه میگیرن.

تو تجربه ما وقتی تو زمان مشخصی سفر میکنیم برای از دست ندادن زمان بهتره که هتل ها و ترنسپورتیشن رواز قبل رزرو کنیم، معمولن نه تنها در زمان که درهزینه هم به صرفه تر هست. هزینه ویزا برای من علاوه بر ۱۵ دلار دعوتنامه، ۴۵ دلارهم تو فرودگاه هست (برچسب ویزا تمام صفحه هست). برای ایرانی هایی که زیاد سفر می کنند،از اونجایی که برای بیشترکشورها به ویزا نیاز دارند که معمولن تمام صفحه هستند، پاسپورت مدت طولانی دوام نمیاره.

One Response

  1. iman
    iman at · Reply

    سلام.خیلی دوست دارم ویتنام زندکی کنم.راهکار سراغ دارین؟

Leave a Reply

Copyright © 2013 Persian Brit Adventures
Designed by Aida Ratcliffe