مکان های دیدنی در کوتا، بالی

مکان های دیدنی در کوتا، بالی

۱. غروبِ خورشید در ساحلِ کوتا

با وجودی که ساحلِ کوتا زمان سفر ما خیلی‌ تمیز نبود اما دیدنِ غروبِ آفتاب در این ساحل تماشاییست و نباید از دست بدهید. حدود ساعتِ ۶ مردمِ زیادی برای دیدنِ غروب به ساحل می‌آیند و برای ۴۵ دقیقه از تماشای آسمانِ رنگین لذت می برند. فرصتِ مناسبی برای عکاسی است و اگر علاقه دارین عکسِ خانواد‌گیِ حرفه ای‌ بگیرید عکاس‌هایی‌ در ساحل هستند که با قیمتِ مناسب این کار را انجام می دهند.

IMG_4257

۲. تنه لات (Tanah Lot)

از کوتا تا تنه لات حدودِ ۴۵ دقیقه راه هست که البته با وجودِ نبودِ اتوبان به ترافیک هم بستگی دارد. هزینه رفت و برگشت از هتل تا تنه لات حدود ۳۵۰،۰۰۰ روپیه (۲۵ دلار) بود، ساعتِ ۲ از هتل حرکت کردیم و ساعت ِ ۸ به هتل برگشتیم. البته هزینه ورودی و پارکینگ هم ۵۰۰۰ روپیه (۵ دلار) هست اما اگر بالی هستید حتما دیدن این محل را از دست ندهید. معبدِ زیبای که در آب واقع شده زیرِ امواجِ بزرگ به خصوص در زمانِ غروبِ آفتاب بسیار دیدنیست.

IMG_4186-

۳. موج سواری

کوتا یکی‌ از بهترین مکان‌ها برای موج سواری‌ به شمار میاد، و به راحتی‌ میتوانید در کلاس‌های آموزشی شرکت کنید و یا حتا از افرادِ محلی که تخته موج را در ساحل کرایه میدهند با هزینه کمتر آموزش ببینید.

IMG_4097-

۴. پارکِ آبی‌(Waterbom Bali)

ما قرار بود آخرین روز از سفر به این پارکِ آبی‌ بریم اما به دلیلِ روزِ نایپی (روزِ اولِ سالِ نو در بالی – که اجازه خروج از هتل را نداشتیم). این پارکِ آبی‌ در خیابانِ اصلی‌ در مرکزِ شهر قرار گرفته است و به دلیلِ موقعیتِ مکانی مناسب رفتن به این پارک را از دست ندین.

۵. بنای یادبودِ (Ground Zero)

این بنایی یادبود به یادِ ۲۰۲ نفر که در اکتبرِ سالِ ۲۰۰۲ در یک بمب گذاری تروریستی به قتل رسیدند. این بنا در محلِ کلاب‌های شبانه‌ کوتا قرار دارد.

IMG_1112

۶. خرید کردن

بیشتر مغازه‌ها در کوتا لباس، ساعت،… تقلبی میفروشند اما اگر خوب بگردین حتما لباس‌های خوبی‌ با قیمتِ مناسب پیدا خواهید کرد. خریدِ تیشرت یا تاپِ بینتانگ بالی را هم از دست ندهید که با قیمتِ ۲/۳ دلار میتوانید پیدا کنید. لباس‌های ورزشیِ بسکتبال و راگبی هم به قیمتِ خیلی‌ مناسب پیدا میشوند. چانه زدن شرطِ اصلی‌ِ خرید کردن در بازارهای بالی هست. در کنارِ بازار که جنس‌های ارزان تر و تقلبی دارند، مغز‌های زیادی از مارک هایی چون بیللبنگ، ریپ کرل یا کویک سیلور وجود دارند که با وجودی که اوریژینال هستند اما قیمت‌های مناسبی دارند.

۷. اوبود

مطمئنأ بعد از فیلمِ Eat, Pray, Love اسمِ اوبود بیشتر برای مسافر‌های بالی آشناست. این منطقه با ساحل‌های بالی خیلی‌ متفاوت هست و دلیل‌های زیادی هست برای دیدنِ اوبود اگر به بالی سفر می‌کنید.از کوتا کمتر از ۲ ساعت رانندگی‌ فاصله هست تا اوبود، میتوانید تاکسی خصوصی بگیرید که بعد از رسیدن به اوبود شاملِ گشتِ شهری هم هست (هزینه تاکسی برای ۱ ساعت حدودِ ۲۵۰،۰۰۰ تا ۴۰۰،۰۰۰ روپیه هست) و یا مینی‌بوس که ۸۰،۰۰۰ روپیه برای هر فرد هست. کیوسک‌های توریستی را در گوشه و کنارِ کوتا خواهید دید و تاکسی یا مینی‌بوس را با یکی‌ از این کیوسک‌ها رزرو کنید. هتل‌ها معمولا با هزینه چندین برابر این کار را انجام میدهند.

11011478_10153136446176071_3602588922842623203_n