سری لانکا

سری لانکا

10857784_10152854883736071_9200816949277133401_n

از کوالا لومپور تا  کلمبو ۳ ساعت و ۶ دقیقه راه هست که ما همراهِ دوستِ کریس که از انگلیس برای چند روزی مهمونِ ما بود به فرودگاه رفتیم، البته استو مقصدش با ما یکی نبود و مسافر لنگکاوی بود و از اونجا هم به پینانگ و نیوزلند می رفت.
گرفتنِ ویزا برای سری لانکا که به اون ویزای الکترونیکی میگن بسیار ساده هست حتا برای ما ایرانیها. کافیه فرمِ اینترنتی رو پر کرده ۲۰$ هزینه هم همزمان به صورتِ اونلاین واریز کنید، تائیدیه ویزا بد از چند دقیقه به ما ایمیل شد. در نتیجه در مقایسه با خیلی‌ دیگه از کشورهای آسیایی هم ویسی‌ بسیار راحتی داره.
یکی‌ از سوال‌های که خیلی‌‌ها ممکنه تو سفر به سری لانکا براشون پیش بیاد در موردِ پولِ این کشور هست که کجا/چگونه پول را تبدیل کنیم؟ بهترین کار، تبدیلِ پول در سری لانکا هست به این دلیل که روپیه، واحدِ پولِ بسته یی هست و مطمئنا در خارج از اون کشور با قیمتِ بالاتری فروخته می شود. به حرفِ آژانس‌هایی که میگن فقط دلار بیارین گوش ندید، ما رینگیتِ مالزی همراه داشتیم و اگر از انگلیس میرفتیم  هم پوند می بردیم. اما برای کسانی‌ که از ایران سفر می کنند مطمئنا  دلار بهترین آپشن هست از اونجایی‌ که واحدِ پولِ ایران هم  بسته و محدود هست و در خارج از ایران با قیمت بالاتری خرید و فروش می شود.

Leave a Reply

Copyright © 2013 Persian Brit Adventures
Designed by Aida Ratcliffe