اُساکا

اُساکا

ژاپن یکی‌ از کشورهایی بود که خیلی‌ برای رفتن به اونجا هیجان داشتم. بلیطِ هواپیما رو از ۶ ماه پیش تو حراجِ ایر آسیا Air Asia خریده بودیم ، کوالا لامپور به اُساکا. ساعت ۱۰:۴۵ شب به فرودگاهِ بین المللیِ کانسای رسیدیم و بعد از رد شدن از امیگریشین آخرین قطار به اُساکا رو از دست دادیم.(۲ فرم تو هواپیما به خارجی‌ها میدن که باید پر کنید، که شاملِ مشخصات خودتون اطلاعات پرواز و محل اقامتتون هست). پیشنهاد می‌کنم سعی‌ کنید ساعتِ ورودتون وقتی‌ باشه که قطار‌ها هنوز کار می‌کنن. ما تو اون ساعت ۲ تا آپشن داشتیم تاکسی یا اتوبوس که البته ما اتوبوس رو ترجیح دادیم. ۴۵ دقیقه تا محلِ هتلِ ما (Namba) راه بود و ۱:۴۵ تو هتلِ مون چک این کردیم. هتل Chuo که فقط ۳ دقیقه تا ایستگاه قطار(خطِ (red line) فاصله داشت. ۲ تا اتاق ۱ نفره اشتباهی‌ برای ما رزرو شده بود و اتاق ۲ نفره هم خالی‌ نداشتن در نتیجه ما تنها یک گزینه داشتیم که قبول کردیم.

طبقه معمول صبح زود از خواب بیدار شدیم که از تنها روزی که تو اُساکا داشتیم بیشترین استفاده رو ببریم، اولین مقصد ما معبدِ شیتننجی Shitennoji Temple بود که فقط ۱۵ دقیقه پیاده روی از هتلمون بود، اما تو مسیر باغِ وحش و دیدیم و از اونجایی‌ که خرس قطبی و کانگرو داشتن و من قبلن ندیده بودم وسوسه شدیم که باغ وحش رو هم ببینیم، بلیط (۵ دلار). بعد از حدود ۲ ساعت به سمت معبد حرکت کردیم که معبد بودایی قدیمی‌ و بسیار زیبایست و البته که ارزش دیدن داره.

Shitennoji Temple

Shitennoji Temple

 مقصد بعدی ما کاخ اُساکا Osaka Castle بود و از اونجایی که کمی مسیر طولانی بود، لازم بود که سوار قطار بشیم. ایستگاه ها معمولا شبیه مرکز خرید هستند ممکنه اولش کمی گیج کننده به نظر بیاد اما جای هیچ نگرانی نیست چون مسئولین قطار حتی برای خرید بلیط یا پیدا کردن ورودی شمارو کمک خواهند کرد. اما اگر نقشه قطا‌ر را از هتل یا هر ایستگاه قطار تهیه کنید، و برای پیدا کردن مقصدتون، رنگِ خطی‌ که محلِ موردِ نظرتون هست را پیدا کنید کارتون خیلی‌ راحت می‌شه و بعد از یکی‌ دو مسیر با ایستگاه‌ها آشنا میشین. وقتی‌ به پارکی‌ که کاخ در اونجا قرار داشت رسیدیم، فستیوالِ رقص و موزیک برقرار بود و تعدادِ زیادی دانش آموز/ دانشجو مشغولِ اجرای گروهیِ رقص و پرفومنس بودند که از نظر طراحیِ لباس و هماهنگی‌ بیشترِ گروه‌ها خیلی‌ خوب بودند.

از اونجایی‌ که دمپایی کریس پاشو اذیت می کرد و صفِ تهیه بلیطِ ورودی طولانی‌ بود، ما داخل کاخ نشدیم اما دیدنِ ساختمانِ کاخ و محوطه اطراف البته از بیرون باید جذاب تر باشه تا از داخلِ ساختمون ؛) اما از اونجایی‌ که ورودی فقط ۷$ هست اگه وقت دارید دیدنشو از دست ندین.

IMG_1270

بعد از دیدنِ کاخ به ایستگاهِ قطارِ اُساکا برای تبدیل کردنِ بلیطِ جی – آر (JR Pass) به کارت، رفتیم. بستگی به مسیر سفرتون تو ژاپن ممکن بلیطِ JR که نسبتا گرون هست براتون مقرون به صرفه تموم بشه. ما این بلیط و برای هر نفر (۷ روزه) حدودِ ۳۰۰ دلار تهیه کردیم، که اگر مسیرهایی که از این کارت استفاده کردیم و هزینشو جمع می کردیم مطمئنا خیلی‌ گرون تر می شد و برای ما خیلی‌ به صرفه بود. اگر قصدِ خرید این بلیت رو دارید باید قبل از سفر یعنی‌ از بیرونِ ژاپن به صورت اینترنتی خریداری کنید. کریس ووچر‌های JR مارو اینترنتی از انگلیس سفارش داد و بعد از خریدِ اینترنتی با پستِ FedEx برای ما ارسال شد. تبدیل کردنِ وچرها هم خیلی‌ راحت بود و کارت‌های ما برای ۱ هفته فعال شدند.  برای برگشتن به هتل قصدِ خریدِ بلیط داشتیم که دوباره مهمان نوازی ژاپنی سراغمون اومد و خانم مسنی ۲ تا کارت قطارِ روزانه رو از اونجایی‌ که به مقصدشون رسیده بودند و به اون ها دیگه نیازی نداشتند و به ما دادند

Leave a Reply

Copyright © 2013 Persian Brit Adventures
Designed by Aida Ratcliffe